02 maj 2012

Berisha,shqiptari i dy Champions Ligave!

Sulmuesi kosovar Besart Berisha ka shënuar edhe 1 gol për skuadrën e tij Brisbane Roar. Berisha shënoi golin e parë në ndeshjen e Ligës së Kampionëve aziatik ndaj skuadres japoneze Tokyo.
Vetëm 4 minuta lojë mjaftuan që Berisha të hap serinë e golave në këtë takim duke kaluar Brisbane në epërsi. Më e keqja nga kjo ishte sepse në fund Brisbane dhe Berisha humbën takimin me rezultat 4 me 2,keshtu Brisbane Roar eshte eleminuar matematikisht nga Champions Liga Aziatike,por me e vencantja eshte se Besart Berisha behet shqiptari i pare qe shenon ne dy Champions League te ndryshme,kujtojme qe me pare pati shenuar gol ne Champions League evropiane me Wolfsburg!


Shikoni golin! 

Flickr Photostream

Twitter Updates

Meet The Author