02 maj 2012

Real Madrid dhe Ajax mund te festojn sot titullin kampion

Real Madridi dhe Ajaxi janë bërë gati që sonte të festojnë titullin e kampionit në La Liga respektivisht Eredivisie. Në rast se Real Madridi e mposht Atl. Bilbaon në San Mames dhe Ajaxi në shtëpi VV Venlo, atëherë të dy këto klube të respektuara evropiane do të festojnë titullin e kampionit në kampionatet e tyre. Real Madridi do të shpallen për herë të 32’ në histori të klubit kampion në Spanjë, ndërsa Ajaxi për herë të 30’ jubilare. Padyshim se këto dy skuadra janë më të famshmet në shtet e tyre përkatëse, por edhe në Evropë.
 

Flickr Photostream

Twitter Updates

Meet The Author