30 prill 2012

Horoskopi


Ndeshje Live

Advertsements

Kjo per ata qe nuk e kane shume te
qarte eshte advertisement
(reklame ne Shqip).

Fansat: -OK, por pse po
ns e thua kete?!

Vertet e dini qe keto jane reklama, por
e dinit qe disa prej tyre kane viruse
shume te demshme per PC tone?!
Ju mund te thoni: -Po ne kemi te
instaluar antivirus. OK, por viruse
dalin te rinj perdite te cilet antivirusi
nuk i njeh. Menyra me e mire eshte
te instalojme nje extension i cili
quhet Ad Block dhe bllokon
shfaqjen e ketyre.

Fansat: OK, po ku ta gjejme Ad Block?!

Linku per Ad Block ja ku e keni: (Google Chrome)
https://chrome.google.com/webstore/detail/gighmmpiobklfepjocnamgkkbiglidom?utm_source=chrome-ntp-icon

Ndeshje me info
                                    FIXED MATCHES


                                                       
                                                         5 May
20:00 Lierse - Leuven: 1 @ 2.00

17:30 Biel - Aarau: 2 @ 2.25

16:00 Crewe - Aldershot 1 (1.85)

20:00 Chateauroux-Tours 1 (2.30)

18:45 Cambuur - Maastricht 1 1.80

Total Odd:@34

Shenim:Luajeni me eccobet...3 mij lek per 5 ndeshje,nqs humb njera e keni te fituar 

skedinenBasketball

01:00 Boston - Atlanta 174.5over 1.85


04.05.2012
     HARTBERG-LASK LINZ 2(1,80)
WIN WIN WIN WIN
FT Hartberg 1 - 2 LASK Linz 


KALMAR-GOTEBORG 1(2,25)
LOST
FT 2-2
    20:30 A.Lustenau  -  Andra  @  GG&3+  2.10

WIN WIN WIN
FT 2-2
_
POLJSKA: Division 1
19:00h

Polonia B. - Leczn                                                               
Tip 2  Odd 2.65
LOST
FT 1-13 May

Max Bet

Mjallby-Malmoe
Time:19:00
Tip:X-2
Odd:5.20
FT:
2 May

Max Bet
SK Zvijezda-Slobobda Tuzla
                                       Time:17:00
                                          Tip:2
                                     Odd:6.70
                                           FT:1-0

                                                 


                                                  85%1 May

Surprise of the day
Young Boys-Zurich
Time:19:45
Tip:2/1
Odd:27.00
FT:1-0

Max Bet
Hartberg-Salzburg
Time:18:30
Tip:X-1
Odd:5
FT:FT:0-1(0-0)


Single
                                Amiens-Clermont
                                   Time:20:00
                                      Tip:2
                                   Odd:1.95
                                       FT:1-1
                                           Triple:
14:30 Club Brugge - Standard Tip:1 (1.95) 
FT:2-0
21:45 Napoli - Palermo Tip:1 (1.50)
FT:3-0
21:00 Montpellier - Evian TG Tip:1 (1.60)
FT:1-185%

Kuotat e sotshme---Download


(Ne vijim mund te nxjerrim dhe ndeshje te tjera,prandaj vizojeni webin rregullisht)TELETEKST

Goli me i cuditshem ne bote!


Lazio-Udinese.Minuta 90+4 dhe rezultati ishte 1-0,teksa lojtaret prsinin vershellimen e gjyqtarit,vjen nje vershellime nga tribuna dhe lojtaret mendojne se ndeshja mbaroi por lojtari i Udineses u tregua i zgjuar dhe vazhdoi lojen duke shenuar gol.Menjehere pas kesaj ne fushe plasi sherri.
Ndiqeni videon per ta kuptuar!


 

Arsenal nenshkruan me Lukas Podolski

Sulmuesi i Kolnit do ti bashkohet Arsenalit kete vere per nje shume qe klubi qe gjerman nuk ka dashur ta publikoje.

Kete e konfirmon dhe Claus Horstmman per sitin zyrtar te klubit.

"Ne nuk duam ta pengojm Lukasin ne karrieren e tij prandaj ia lam atij ne dore te zgjedhe"-tha Horstamman.

Ai shtoi se keto transferta te hershme nuk ndikojne ne gjendjen e klubit por klubi do te vazhdoje te invesotje per sezonin e ardhshem.

Lukas na ka ndihmuar shume ne situata te veshtira ,ai i ngriti reputacionin 1.Fc Colnit prandaj duhet ta falenderojme per eksperiencat qe na dhuroi.

26-vjecari falenderoi fansat e tij perpara se te zhvendoset ne Emirates Stadium.
Transferimi tek Arsenal me siguron mua nje mundesi te mrekullueshme per te fituar eksperienca ne kompeticionet nderkombetare me nje super-klub.

Une e mora kete vendim jo kundra Kolnit por si nje mundesi per tu zhvilluar individualisht.

Nuk ishte e lehte per mua te marr kete vendim,fansat dhe qyteti jane dicka e vecante per mua.

FC Coln do te mbetet gjithmone ne zemren time,por nje here te luftojme per mbijetesen ne Bundeslige!

(Goal.com)


21:00 Manchester City-Manchester United | LiveThis ad will close in 20 seconds.

x
Big Brother 5Sherlock Holmes 2

Detektivi Sherlok Holmes dhe partneri i tij Watson angazhohen ne nje luftim kunder nje te lajthituri qe rrezikonte te gjithe Mbreterine e Bashkuar.
Vlersimi: 7.6/10 –
Trailer Shiko & Shkarko/Torrent ne menyra te tjera me posht:
Kliko Ketu

Xhaka e Shaqiri kampionë!

Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka janë shpallur kampionë me Baselin. Fitorja ndaj FC Lausanne-Sport me rezultat 3:1, në kuadër të xhiros së 31-të të kampionatit zviceran të futbollit, i mjaftoi Baselit që ta fitojë titullin e kampionit, të dytin rresht. Ky ekip ka 65 pikë, 18 më shumë se Luzerni, që ka 47.   Ndërkohë, mesfushori Shaqiri ka dhënë një intervistë për të përjavshmen zvicerane ′Der Sonntag′, ku ka zbuluar lajme interesante rreth fëmijërisë së tij.   "Nuk ishte e lehtë në fillim, pasi që ne nuk kishim veturë dhe duhej të shkoja në stërvitje me autobus. Më duhej të udhëtoja deri në Basel, kështu që kishte raste që qaja, për të mos shkuar në ushtrime. Por, babai im gjithmonë me ka motivuar dhe sot i jam mirënjohës", tha fillimisht përfaqësuesi zviceran.   Ai më pas tregoi se e ndihmon familjen, me paratë që merr nga futbolli. "E mbështes sidomos familjen, kjo është e rëndësishme për mua, duke e pasur parasysh që ata ishin të parët që më mbështetën. Për shembull, prindërve ua kam blerë një apartament. Sigurisht, nuk i keqpërdor paratë", vazhdoi ai.   Shaqiri dhe Xhaka ishin ndër lojtarët më të mirë të skuadrës këtë sezon, por që ky është edhe i fundit për për ta. Xherdani do ti bashkohet Bayern Munchenit ndërsa Xhaka pritet të kalojë te skuadra tjetër gjermane, Borusia Monchengladbach.

Anglia i ofron stolin Roy Hodgson

Presidenti i Federatës Angleze të Futbollit (FA), David Bernstein, ka konfirmuar se po negocion me Roy Hodgson në mënyrë që ky i fundit të marrë drejtimin e kombëtares angleze gjatë Euro 2012.   Tekniku 64-vjeçar, aktualisht në pankinën e West Bromwich Albion, është për momentin kandidati kryesor për të zëvendësuar Fabio Capellon, i cili dha dorëheqjen më 8 shkurt të këtij viti pasi FA mori vendimin për t’i hequr shiritin e kapitenit John Terry-t. Ky i fundit u përfshi në një skandal racizmi me një futbollist me ngjyrë të Premier League.  “Falenderoj presidentin e WBA-së Jeremy Peace që më lëjoi të negocioja me Hodgson”, theksoi Bernstein për mediat britanike.  “Roy është i vetmi trajner me të cilin kemi negociuar. Do të vazhdojmë të bisedojmë me të dhe në fund do të marrim një vendim”, shtoi presidenti i FA-së.

Villas-Boas kërkohet nga Roma

Luis Enrique nuk është i sigurtë për vazhdimësinë e tij si trajner i Romës dhe për këtë arsye drejtuesit e klubit të kryeqytetit italian po mendojnë për zëvendësuesin e spanjollit në rast largimi.   Sipas ‘Corriere dello Sport’, pas barazimit 2-2 mes Romës dhe Napolit të shtunën Luis Enrique nuk është më i bindur si më parë për të ecur me projektin e tij dhe drejtuesit romanë po mendojnë për Villas Boas si teknikun e ardhshëm.  Portugezi u shkarkua si trajner i Chelsea në mes të sezonit dhe nuk ka marrëveshje me asnjë ekip tjetër kështu që mbetet një alternativë e vlefshme për Romën.  Verdhekuqtë renditen në vend të shtatë të klasifikimit të Serisë A me 51 pikë, katër pikë larg zonës Champions. Objektivi bëhet i vështirë kur mendon se në kuotën e 55 pikëve janë plot katër ekipe (Napoli, Udinese, Inter dhe Lazio) dhe deri në përfundim të kampionatit duhen vetëm 3 ndeshje.

Situata në Ukrainë, UEFA mund të shtyjë Euro 2012

Martin Kallen, drejtori i UEFA-s për kampionatin europian Euro 2012 që do të zhvillohet në Poloni dhe Ukrainë, theksoi se kompeticioni mund të shtyhet nëse situata në Ukrainë nuk lejon që takimet të zhvillohen normalisht.   “Në rast se ndeshjet nuk mund të zhvillohen në Ukrainë ka vetëm një mundësi: shtyrja e kompeticionit në një vit tjetër”, deklaroi Kallen për gazetën gjermane ‘Süddeutsche Zeitung’.  Gjithashtu përjashtoi mundësinë e zhvillimit në Gjermani të takimeve të programuara në Ukrainë: “Një operacion i tillë kërkon kohë dhe nuk mund të realizohet.”  Kallen nuk u prononcua për bojkotin që kërkojnë t’i bëjnë politikanët europianë Ukrainës për shkak të dhunës që po ushtrohet ndaj ish-kryeministres së vendit, Julia Timoshenko.  “Nëse situata është e rrezikshme nuk do të zhvillojmë kampionatin sepse ne duam që futbolli të jetë një festë dhe asgjë tjetër përveç kësaj”, shtoi Kallen.  Ndeshja hapëse e Euro 2012 do të luhet mes Hollandës dhe Danimarkës më 9 qershor në qytetin ukrainas Charkov, në burgun e të cilit Timoshenko po vuan dënimin e saj 7-vjeçar.

27 prill 2012

Alcatraz S01E05

Per nje kohe te gjate qe nga koha kur burgu u mbyll, dhe te borgusurit u transferuan ne nje vend final, asnje nga vizitoret e ishullit te vogel Alcatraz nuk e imagjinonin se cili do ishte fati i tyre.


Shiko: OvFile | Veevr | NowVideo | VKontakte | PutLocker
Shkarko: RapidShare | DepositFiles

Act of Valor (2012)

Çështja ka të bëjë me përpjekjet e një skuadre SEALS për të shpëtuar një agjente të CIA, e cila është marrë peng. Gjatë operacionit të shpëtimit, informacione të tjera do të dalin në dritë, për në grup terroristësh të cilët kanë ndërmend të kryejnë një sulm të ri ndaj SHBA’së, të cilët pretendojnë të vrasin shumë amerikanë dhe të bëjnë që ngjarjet e 11 Shtatorit të duken vetëm si një shëtitje në park. Kështu skuadra detyrohet të aktivizohet për të gjetur dhe asgjesuar grupin terrorist që nga Çeçenia e deri në Filipine, dhe nga Ukrahina deri në Somali, për të përfunduar në kufirin e Shba me Meksikën, ku trimëria e skuadrës Seals për të mbrojtur atdheun nga një sulm i pa përfytyruar...


Shiko: Veevr | Filebox | Dwn | Nosvideo | Nowvideo | Novamov | Sockshare
Shkarko: Dwn | Nosupload | Uploadic | Jumbofiles | Rapidshare

Mirror Mirror (2012)

Historia e borbardhes ne nje version tjeter. Një mbreteresh e keqe vjedh kontrollin ne nje mbreteri dhe princesha kerkon ndihmën e shtatë xhuxhave për të fituar përsëri vendin e saj.


Shiko: Filebox | Veevr | Nosvideo | Nowvideo | Zalaa
Shkarko: Jumbofiles | Uploadic
 

Flickr Photostream

Twitter Updates

Meet The Author