05 maj 2012

Chelsea kampioni i FA Cup(VIDEO)

Chelsea mundi 2-1 Liverpool ne finalen e FA CUP.I pari e hapi qe shenoi ishte Ramires ne pjesen e pare.Pjesa e dyte do te niste me golin e Drogba qe i dha Chelsea fitoren e sigurte,por me vone ishte Caroll qe shkurtoi distancen ne 2-1.Ne min 83' ndodhi nje rast teper i dyshimte ku nje top i gjuajtur me koke nga Caroll u prit nga Cech  ne vijen fatale,por arbitri vazhdoi lojen dhe sfida perfundoi me fitoren e bluve.Ky eshte trofeu i pare i Chelsea-s kete zone por pret dhe finalen  e Champions League.

Notat e lojtareve:


Liverpool

25
José Reina Paez
Goalkeeper
5
Daniel Agger
Defender
45′
2
Glen Johnson
Defender
3
José Enrique
Defender
37
Martin Skrtel
Defender
14
Jordan Henderson
Midfielder
20
Jay Spearing
Midfielder
55′
19
Stewart Downing
Midfielder
8
Steven Gerrard
Midfielder
39
7
Luis Suárez
Striker
83′

Chelsea

1
Petr Cech
Goalkeeper
3
Ashley Cole
Defender
2
26
John Terry
Defender
17
8
Frank Lampard
Midfielder
12
John Obi Mikel
Midfielder
38′
7
Ramires
Midfielder
11′ 77′
11
10
Juan Mata
Striker
91′
21

Substitutes

32
Doni
Goalkeeper
23
34
Martin Kelly
Defender
33
Jonjo Shelvey
Midfielder
11
Maxi Rodríguez
Midfielder
9
Andy Carroll
Striker
55′ 64′
18
Dirk Kuyt
Midfielder
78′

Substitutes

22
Ross Turnbull
Goalkeeper
19
15
Florent Malouda
Midfielder
91′
5
Michael Essien
Midfielder
16
Raúl Meireles
Midfielder
77′
23
9

Coach/Manager

Coach/ManagerGolat:
هدف تشيلسى الاول فى ليفربول نهائى كاس الاتحاد... by titto3333
Drogba(Chelsea) v Liverpool 2-0 by vik2003
Carroll(Liverpool) v Chelsea 1-2 by vik2003
 

Flickr Photostream

Twitter Updates

Meet The Author