27 prill 2012

Alcatraz S01E05

Per nje kohe te gjate qe nga koha kur burgu u mbyll, dhe te borgusurit u transferuan ne nje vend final, asnje nga vizitoret e ishullit te vogel Alcatraz nuk e imagjinonin se cili do ishte fati i tyre.


Shiko: OvFile | Veevr | NowVideo | VKontakte | PutLocker
Shkarko: RapidShare | DepositFiles

Act of Valor (2012)

Çështja ka të bëjë me përpjekjet e një skuadre SEALS për të shpëtuar një agjente të CIA, e cila është marrë peng. Gjatë operacionit të shpëtimit, informacione të tjera do të dalin në dritë, për në grup terroristësh të cilët kanë ndërmend të kryejnë një sulm të ri ndaj SHBA’së, të cilët pretendojnë të vrasin shumë amerikanë dhe të bëjnë që ngjarjet e 11 Shtatorit të duken vetëm si një shëtitje në park. Kështu skuadra detyrohet të aktivizohet për të gjetur dhe asgjesuar grupin terrorist që nga Çeçenia e deri në Filipine, dhe nga Ukrahina deri në Somali, për të përfunduar në kufirin e Shba me Meksikën, ku trimëria e skuadrës Seals për të mbrojtur atdheun nga një sulm i pa përfytyruar...


Shiko: Veevr | Filebox | Dwn | Nosvideo | Nowvideo | Novamov | Sockshare
Shkarko: Dwn | Nosupload | Uploadic | Jumbofiles | Rapidshare

Mirror Mirror (2012)

Historia e borbardhes ne nje version tjeter. Një mbreteresh e keqe vjedh kontrollin ne nje mbreteri dhe princesha kerkon ndihmën e shtatë xhuxhave për të fituar përsëri vendin e saj.


Shiko: Filebox | Veevr | Nosvideo | Nowvideo | Zalaa
Shkarko: Jumbofiles | Uploadic

Kosova: Shqipëria na grabiti 50 yje

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Xhani de Biazi, ka shënjestruar edhe katër futbollistë kosovarë që luajnë në Evropë për t′i marrë në ekipin "A". Madje, për njërin prej tyre, portierin Etrit Berisha, Federata Shqiptare e Futbollit (FSHF) ka paraqitur kërkesë të martën për pajisje me pasaportë shqiptare me procedurë të përshpejtuar.


Dhe, nga data 9 deri më 12 prill, FSHF-ja do të organizojë kamp në Kosovë me grup-moshat U19 dhe U17 për zbulimin e talenteve të rinj që mund t′u shërbenin ekipeve të reja të Shqipërisë. Gjithë këto, nga zyrtarë të Federatës së Futbollit të Kosovës shihen si përzierje e FSHF-së në "punët e brendshme" të saj, madje nga disa edhe si "grabitje" të talenteve, ndonëse nuk e thonë troç për shkak të marrëdhënieve që kanë këto dy shoqata.


Që nga aktivizimi i kosovarit të parë me Kombëtaren shqiptare, Arian Beqaj, në vitin 1998, deri më tash janë aktivizuar të paktën 33 lojtarë kosovarë në të gjitha grup-moshat dhe në të dy konkurrencat, ndërkohë që në periudhën e afërt pritet të ftohen apo janë ftuar edhe 13 të tjerë.

I pari që pritet të ftohet nga grupi i fundit është portieri i Përfaqësueses së Kosovës, Etrit Berisha. Pas lëndimit të portierit tjetër kosovar që luan me Shqipërinë, Samir Ujkani, zyrtarët e FSHF-së të martën kanë nxituar ta pajisin me pasaportë shqiptare Berishën për të qenë i gatshëm për ndeshjet e qershorit.

Chronicle (2012)

Tre miq të ngushtë të shkollës së mesme fitojnë superfuqi pasi zbulojnë dicka të pazakontë. Shumë shpejt ata e shohin jetën e tyre jashtë kontrollit, dhe lidhja mes tyre testohet duke nxjerrë në pah anët e tyre më të errëta...

Shiko: Veevr | Filebox | Nosvideo | Nowvideo | Putlocker | Novamov

Shkarko: Uploadic | Rapidshare | Nosupload | Jumbofiles
 

Flickr Photostream

Twitter Updates

Meet The Author