02 maj 2012

15 futbollistet me te paguar ne bote(foto)

Pastaj thone qe Europa eshte ne krize… Shihni nje here rrogat e ketyre futbollisteve dhe mendoheni edhe njehere.Me poshte po ju paraqesim listen e cdo lojtari bashkangjitur me foton dhe me vleren e pasurise se tyreFrank Lampard, Chelsea: 7.5 milion
Carlos Tevez, Manchester City: 7.6 milion
Steven Gerrard, Liverpool: 7.6 milion
Fernando Torres, Chelsea: 7.8 milion
Franck Ribery, Bayern Monaco: 8 milion
Emmanuel Adebayor, Tottenham: 8.4 milion
John Terry, Chelsea: 9 milion
Ricardo Kaka, Real Madrid: 9 milion
Zlatan Ibrahimovic, Milan: 9 milion
Bastian Schweinsteiger, Bayern Monaco: 9.7 milion
Yaya Touré, Manchester City: 10.8 milion
alt
Lionel Messi, Barcellona: 11 milion
Wayne Rooney, Manchester United: 11.5 milion
Cristiano Ronaldo, Real Madrid: 12 milion
Samuel Eto’o, Anzhi: 20 milion

 

Flickr Photostream

Twitter Updates

Meet The Author