01 maj 2012

Neser Berisha ndeshje vendimtare per Asia CHL

Neser skuadra e Brisbane Roar e kosovarit Besart Berishen luan ndeshjen e radhes per Asia Champions League ndaj FC Tokios,kryesueses se grupit te Brisbanit.Brisbani luan ne transferte pasi ndeshja e pare e tyre e luajtur ne Brisbane u mbyll me rezultatin 0-2 per miqte.Brisbane Roar eshte ne grup me FC Tokio,Ulsan Hyundai dhe Beejing Guoan.Tokio dhe Ulsan Hyundai kryesojne grupin me nga 8 pike ndersa Brisbane dhe Beejing Guon kane 2 pike.Neser Brisbanit i duhet patjeter nje fitore qe te kete shpresa per kualifikim.Ndersa per Besartin kjo eshte nje ndeshje e vecante sepse po arriti te shenoje behet i pari futbollist shqiptar qe shenon ne 2 Champions League te kontinenteve te ndyshme,ju kujtojme se Berisha pati shenuar gol ne Champions League evropiane kur luante me Wolfsburg.


Group FMPWDLGoalsPtsForm
1.FC Tokyo42208:38
2.Ulsan Hyundai42207:58
3.Brisbane Roar40223:62
4.Beijing Guoan40223:72
 

Flickr Photostream

Twitter Updates

Meet The Author