01 maj 2012

City mposht United dhe rimerr kreun (VIDEO)

Manchester City ka marre nje fitore te rendesishme ne derbi duke mundur rivalin kryesor per titull, Manchester United me rezultatin 1-0. Goli per ‘citiziens’ u shenua ne minuten e 45+1 nga kapiteni Vincent Kompany.  Me kete fitore City ngjitet ne kuoten e 83 pikeve po aq sa United por qendrojne ne vendin e pare. United nuk mundet te marre hak per humbjen qe City i beri ne fazen e pare me rezultatin tenistik 1-6.  Djemte e Mancinit me kete fitore i afrohen me shume titullit.
Shikoni golin:
 

Flickr Photostream

Twitter Updates

Meet The Author