30 prill 2012

Arsenal nenshkruan me Lukas Podolski

Sulmuesi i Kolnit do ti bashkohet Arsenalit kete vere per nje shume qe klubi qe gjerman nuk ka dashur ta publikoje.

Kete e konfirmon dhe Claus Horstmman per sitin zyrtar te klubit.

"Ne nuk duam ta pengojm Lukasin ne karrieren e tij prandaj ia lam atij ne dore te zgjedhe"-tha Horstamman.

Ai shtoi se keto transferta te hershme nuk ndikojne ne gjendjen e klubit por klubi do te vazhdoje te invesotje per sezonin e ardhshem.

Lukas na ka ndihmuar shume ne situata te veshtira ,ai i ngriti reputacionin 1.Fc Colnit prandaj duhet ta falenderojme per eksperiencat qe na dhuroi.

26-vjecari falenderoi fansat e tij perpara se te zhvendoset ne Emirates Stadium.
Transferimi tek Arsenal me siguron mua nje mundesi te mrekullueshme per te fituar eksperienca ne kompeticionet nderkombetare me nje super-klub.

Une e mora kete vendim jo kundra Kolnit por si nje mundesi per tu zhvilluar individualisht.

Nuk ishte e lehte per mua te marr kete vendim,fansat dhe qyteti jane dicka e vecante per mua.

FC Coln do te mbetet gjithmone ne zemren time,por nje here te luftojme per mbijetesen ne Bundeslige!

(Goal.com)


 

Flickr Photostream

Twitter Updates

Meet The Author